Azokat, akik ideköltöztek, vonzotta a gyönyörű természeti környezet, a tágas telek, a gazdálkodás, kertészkedés, esetleg állattartás lehetősége. Valamint az, hogy tudatosan felelősséget vállalhatnak a környezetünk és a körülvevő természet megóvásáért. Az ökofalu-jelleg elsősorban az építészetben, a biogazdálkodásban, és a környezettudatosabb életmódban nyilvánul meg. Ebből a látogató, aki végigsétál az útjainkon, keveset lát. Mi éppúgy éljük a házainkban a hétköznapjainkat, mint bármely más faluban. Mivel kevesen vagyunk, járókelőkkel sem igazán lehet találkozni.
2024 elején 13 lakott porta van. Éppoly vegyes a kép, mint máshol: Családok, párok, egyedülállók. A legidősebb lakó elmúlt 70, a legfiatalabb még nincs három éves. Van, aki helyben dolgozik, pl. vendégházat üzemeltet, vagy sajtüzemet. Van, aki az internet segítségével távmunkát végez, és van, aki eljár dolgozni Pécsre, Szigetvárra. Mindannyiunk közös jellemzője, hogy szeretjük a természetet, a csendes, nyugodt életet. Sokan kertészkednek és majdnem mindenki tart valamilyen állatot. Legel 3 kecskenyáj, 4 portán tartanak lovakat és egy család marhát. Van egy vegyes gyümölcsös és egy dió ültetvény is.
Mindenkinek vannak olyan jó szomszédai, akikhez szívesen átmegy egy kis beszélgetésre. Időről-időre tartunk önkéntes munka hétvégéket, ahová jönnek lakók és távolról érkezők egyaránt. Ami fejlődést eddig elért Gyűrűfű, azt összefogással értük el. A faluházban időnként tartunk összejöveteleket, ünnepeket, vagy csak beugrunk beszélgetni.
A családok név szerinti felsorolása nem célunk. De akiknek van honlapjuk, azt itt alább bemutatjuk. Ezekbe bepillantva kialakul egy igen széles paletta és színes kép.